Zbiory
Katalogi
Czytelnictwo

Biblioteka Zespołu Szkół w Klukach

97 - 415 Kluki, ul. Szkolna 4, tel. (0-44) 6354598, biblioteka_zespolszkol.kluki@interia.pl

Zbiory

Książki

Księgozbiór naszej biblioteki liczy około 4 tys. woluminów. W czytelni został wyodrębniony księgozbiór podręczny, w skład którego wchodzi bogaty zbiór słowników przedmiotowych i ogólnych, a także najnowsze edycje encyklopedii. Posiadamy także dużo wartościowych pozycji z historii sztuki i historii literatury polskiej. Oprócz tego mamy dość obszernie rozbudowany dział literatury młodzieżowej.

Czasopisma

Poza tym prenumerujemy kilka tytułów czasopism. Czytelnicy mają więc do dyspozycji szereg interesujących czasopism np.: "Kumpel", "Victor Junior", "Victor Gimnazjalista", "Eko-Świat", "Młody Technik", "Świetlica", "Biblioteka w Szkole", "Wszystko dla Szkoły", "Głos Nauczycielski

Multimedia

Należy także podkreślić, iż jakiś czas temu zaczęliśmy nasz księgozbiór uzupełniać o wydawnictwa multimedialne.